O blogu

„Mój ojciec zwykł mówić do mnie: Znajdź sobie pracę, którą pokochasz, a nie będziesz musiał pracować”

Jim Fox­

 

Skąd pomysł na bloga?

Przez wiele lat marzyłam o byciu dziennikarzem, łowieniu atrakcyjnych tematów i dzieleniu się nimi z odbiorcami na łamach gazety. Ostatecznie dziennikarstwo ustąpiło miejsca prawu, które odgrywa najważniejszą rolę w moim życiu zawodowym. Pomyślałam jednak, że blog prawniczy to okazja do budowania u ludzi świadomości o ich prawach oraz do udzielania czytelnikom pomocy w ich problemach prawnych poprzez słowo pisane. I tak oto powstał mój blog.

Dlaczego o prawie pracy, a jeszcze precyzyjniej o prawach pracowników? Praktycznie każdy z nas zatrudnia lub jest zatrudniony, a praca wypełnia znaczną część naszego życia. Przeważającą większość tej grupy stanowią jednak pracownicy. Często nie mają oni wiedzy o swoich podstawowych prawach i ochronie, jaką dają im przepisy prawa pracy. Mój blog ma to zmienić!

Oczywiście idealna sytuacja to taka, w której każdy pracownik wykonuje swoją pracę z pasją i raczej z przyjemności niż z obowiązku, jednak rzeczywistość widziana nie przez różowe okulary, ale przez „okulary pracownicze” pokazuje, że zwykle wygląda to zupełnie inaczej. Problemy z wypłatą wynagrodzenia, urlopem, ilością godzin nadliczbowych czy dyskryminacją w pracy dotykają na co dzień wiele osób zatrudnionych. Jaką ochronę przewiduje kodeks pracy? Jak dochodzić swoich praw w sporze z pracodawcą? Jakie są opłaty i koszty sądowe w sprawach pracowniczych? Na te i inne wasze pytania postaram się odpowiedzieć na moim blogu.

Zapraszam do lektury!